Mówcy oees 2022

mec. Agnieszka Warso-Buchanan
Radczyni prawna, kierowniczka programu Czyste Powietrze w Polsce i Europe Środkowo-Wschodniej, Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi

Agnieszka Warso-Buchanan – pracuje w warszawskim biurze i zajmuje się sprawami związanymi z czystym powietrzem. Działa w ramach programu sporów strategicznych, a jej praca ma na celu egzekwowanie unijnych norm jakości powietrza w krajach UE.

Przed dołączeniem do ClientEarth Agnieszka pracowała w sądach w Warszawie oraz współpracowała przy projektach badawczych i procesowych z adwokatami z Brick Court Chambers i międzynarodowych kancelarii prawnych w Londynie.

Jest radczynią prawną oraz magistrem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także program LL.M. na Queen Mary, University of London, gdzie specjalizowała się w unijnym prawie ochrony środowiska oraz unijnym prawie konkurencji. W 2008 roku, po ukończeniu aplikacji sądowej, złożyła egzamin sędziowski. W 2019 roku znalazła się w gronie prawników i prawniczek wyróżnionych za działalność pro bono na rzecz społeczeństwa przez Dziennik Gazetę Prawną.

Skip to content