Mówcy oees 2022

Paulina Stochniałek
Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, polityczka, przedsiębiorczyni, szkoleniowiec. Inicjatorka działań o edukacji obywatelskiej, wiedzy o samorządzie. Wspierająca rozwój i prawa kobiet.

Urodzona w Poznaniu, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Marketing i Zarządzanie, posiadająca tytuł MBA. Z zawodu przedsiębiorczyni z 25-letnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W swojej dotychczasowej karierze była dyrektorką finansową i HR w międzynarodowej korporacji, główną księgową największego w Wielkopolsce szpitala klinicznego, także wykładowczynią wyższej uczelni, a w ostatnich latach prezeską spółki branży IT. W centrum jej zainteresowań jest człowiek, a samorząd postrzega jako służbę mieszkańcom regionu.

W roku 2018 głosami wyborców wybrana została z listy Koalicji Obywatelskiej na Radną Województwa Wielkopolskiego na lata 2018-2023. Od lipca 2020 r. w funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, odpowiedzialna za departamenty: Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz jednostkę samorządową: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Jest przekonana, że polityka samorządowa to m.in. odpowiedzialność za kreację postaw prospołecznych, działań dla środowisk lokalnych. Dlatego w jej aktywności widać wsparcie takich działań jak np. promocja ekonomii społecznej – samorządowa marka „Klunkry”, wdrożenie w Urzędzie Marszałkowskim programu Kulczyk Fundation pn. „Cykl kariery”, czy też zainicjowanie cyklu dla młodzieży „Budujemy społeczeństwo obywatelskie”.

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, fanka piłki nożnej, górskich wspinaczek, a także wycieczek rowerowych po wielkopolskich szlakach

Skip to content