Sprawdź program Open Eyes Economy Summit 2023

Energia społeczna, sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna, sytuacja samorządów, raportowanie ESG i bezpieczeństwo zdrowotne to główne tematy Open Eyes Economy Summit, który odbędzie 21 i 22 listopada 2023 r. w ICE Kraków oraz online.

 

Nie tylko energia społeczna

OEES – generator energii społecznej – tak brzmi hasło przewodnie ósmej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Główną publikacją omawianą podczas wydarzenia będzie obywatelski raport Generatory Energii Społecznej. Wnioski z raportu, czyli diagnozę potencjału energii społecznej w Polsce oraz praktyczne rekomendacje zaprezentują jego współautorzy: Cezary Obracht-Prondzyński, Kuba Wygnański oraz Joanna Sadzik.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana również druga edycja Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski – eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki. W tym roku autorzy prócz Polski pod lupę wzięli także kraje grupy wyszehradzkiej. Raport pokaże więc jak wiarygodność ekonomiczna naszego kraju wypada na tle „rówieśników” – Czech, Słowacji i Węgier.

Jakich jeszcze zagadnienia czekają na uczestników tegorocznej edycji Kongresu?

W programie Open Eyes Economy Summit 2023 znalazły się tematy takie jak m.in.:
– polityka gospodarcza w państwach rządzonych przez populistów,
– wojna w Ukrainie i niebezpieczny „moment Rashomona”,
– dążenia Europy do dekarbonizacji i zeroemisyjności w przemyśle,
– transformacja energetyczna w regeneracji miast,
– samorząd terytorialny jakiego potrzebujemy,
– po pierwsze ZDROWIE – warunkiem zdrowej gospodarki,
– raportowanie ESG jako wyznacznik decyzji inwestycyjnych i modelu biznesowego firm,
– sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia,
– jak kultura wyzwala energię społeczną?

Udział w Kongresie potwierdziła już ponad setka prelegentów ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury w tym: Rafał Brzoska, Misia Furtak, Beata Mońka, Jakub Mazur, Taras Vysotskyi, Tomasz Wróblewski.

 

Wydarzenia artystyczne

Ruch Open Eyes Economy nie zapomina o tym jak ważną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości odgrywa sztuka, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne z cyklu Open Eyes Art Festival, które w tym roku odbywać się będą od 7 do 23 listopada. W ramach festiwalu pojawi się przestrzeń zarówno dla wielkich, uznanych artystów, jak i dla młodych adeptów sztuki, którzy są dopiero na początku swojej drogi i mogą zaprezentować swoją twórczość. Podczas Open Eyes Economy Summit odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Ewy Ewart Do ostatniej kropli, który został wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo, a przestrzenie Centrum Kongresowego zostaną wypełnione sztuką performatywną Łukasza Błażejewskiego.

 

Rekrutacja wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy na Open Eyes Economy Summit 2023. Chcesz współtworzyć ósmą edycję Kongresu? Zależy Ci na zaangażowaniu się w wolontariat, który otwiera oczy na tematy ekonomii wartości, energii społecznej i zrównoważonego rozwoju? A może potrzebujesz dowiedzieć się, jak wygląda w praktyce organizacja międzynarodowego wydarzenia?

Zostając wolontariuszem/wolontariuszką OEES, zyskasz szansę na zdobycie wielu doświadczeń, które umożliwią Ci dalszy rozwój! Organizatorzy oferują także:
– umowę o współpracy wolontariackiej,
– opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań,
– współpracę z młodym, kreatywnym i energicznym zespołem,
– zaświadczenie po zakończeniu wydarzenia.

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz: https://bit.ly/wolontariatOEES23.

 

 

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poruszających tematykę zrównoważonego rozwoju. Listopadowy szczyt ekonomii wartości jest kulminacją całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej ruchu Open Eyes Economy, któremu przyświeca założenie, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne, takie jak odpowiedzialność społeczna i środowiskowa.

To wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, Kongres z roku na rok wzmacnia swoją pozycję ważnego wydarzenia krajowego i międzynarodowej wizytówki Krakowa. Potwierdzają to nie tylko opinie uczestników, mówców i partnerów, lecz także sukcesy w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

Obecność na OEES to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze trendy społeczno-gospodarcze, posłuchać na żywo niezwykłych osobowości z kraju i ze świata, a także nawiązać nowe kontakty.

 

W wydarzenie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 8. edycji dołączyły już m.in.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ING Bank Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Krakowski Holding Komunalny, Fortum, Allegro, Shell, IKEA, Górażdże, Veolia, InPost. Patronat medialny nad Kongresem objęły m.in.: Radio Zet, TOK FM, Dziennik Gazeta Prawna i NGO.PL. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

 

Aktualny PROGRAM oraz REJESTRACJA na Open Eyes Economy Summit 2023 dostępne są na stronie https://kongres.oees.pl/.

Skip to content