Mówcy oees 2023

Richard James MacCowan
CEO, Biomimicry Innovation Lab

Richard jest nagradzanym projektantem wielodyscyplinarnym, prowadzącym warsztaty i prelegentem głównym, który pracuje na całym świecie nad projektami związanymi z urbanizacją, produkcją i rolnictwem. Ma doświadczenie w międzynarodowych inwestycjach i rozwoju nieruchomości oraz zrównoważonym projektowaniu, łącząc to z naukami behawioralnymi i wzornictwem inspirowanym naturą.

Richard uwielbia eksplorować świeże pomysły i koncepcje i zawsze jest ciekawy otoczenia. Jego pasją jest rozwijanie innowacyjnych modeli, które zmniejszają koszty i zwiększają wydajność i odporność w procesie projektowania i produkcji. Wykładał w niektórych z najlepszych szkół projektowania na świecie, takich jak Royal College of Art (Wielka Brytania), Pratt Institute (USA), Vellore Institute of Technology (Indie) i Uniwersytet Techniczny i Ekonomiczny w Budapeszcie (Węgry).

Richard prowadził warsztaty, dyskusje panelowe i prelekcje na całym świecie dla Foster+Partners, Graham Packaging, Woolmark, Helly Hansen, Global Manufacturing and Globalisation Summit, TEDx, SuperYacht Design Week, Europejskiej Agencji Środowiska, Royal Academy of Engineering, Royal Society, Milan Design Week, Ellen McArthur Foundation, CapGemini oraz wielu uniwersytetów i regionalnych ośrodków.

Richard jest również założycielem non-profit Biomimicry UK oraz start-upu technologicznego dla koni, Smart Stable Limited. Łączy to z obszernym rozwojem badań z międzynarodowymi współpracownikami poprzez Thought For Food Foundation, ReNature, ISO Standards in Biomimetics, Royal Society of the Arts i Bessemer Society.

Obecne inicjatywy Biomimicry Innovation Lab koncentrują się na rozwijaniu i dostarczaniu inwestycji w brytyjskie badania naukowe i rozwojowe, skupiając się na innowacjach inspirowanych naturą i gospodarce o obiegu zamkniętym. Współpracując z Grupą Nadathur w celu realizacji tej inicjatywy, celem jest postawienie Wielkiej Brytanii na czele innowacji inspirowanych naturą. Wewnętrznie opracowali model do zrozumienia wartości ekosystemów i środowiska w łańcuchu wartości procesu produkcji i produkcji.

Finansowane przez Royal Academy of Engineering, Biomimicry Innovation Lab pracuje nad projektami na Madagaskarze i w Indiach, skoncentrowanymi na inżynierii ekologicznej i rozwoju społeczno-gospodarczym.

Mieliśmy obszerną relację medialną w Wired Magazine, BBC One, BBC World Service, The Hindu oraz licznych podcastach, webinarach i znaczących blogach.

Richard lubi spędzać czas z rodziną i w wolnym czasie grać w koszykówkę i rugby (słabo) oraz opiekować się roślinami doniczkowymi.

Skip to content