O kongresie

Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit to wyjątkowe w tej części świata wydarzenie – to jedyny w swoim rodzaju kongres ekonomiczny, w którego ramach udowadniamy, że biznes i gospodarka nie tylko mogą, ale powinny opierać się na wartościach społecznych. Wyróżnikiem szczytu jest własna, jedyna w swoim rodzaju filozofia Open Eyes mówiąca o konieczności budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego, wymagającego odpowiedzialności również od biznesu i administracji. Obrazujemy realne korzyści dla ludzi oraz środowiska, które niesie ze sobą stawianie na zrównoważony rozwój, pochylanie się nad potrzebami społecznymi, wcielanie zmian oraz wprowadzanie innowacji. W 2023 już po raz ósmy będziemy rozmawiać o ekonomii wartości i o działalności gospodarczej, w której wartości nie są jedynie ozdobnikiem czy dodatkiem, ale stanowią fundament i busolę działań biznesowych i wyborów konsumenckich.

Motywem przewodnim Open Eyes Economy Summit 2023 będzie energia społeczna. W dobie polikryzysu to temat, który nabiera szczególnego znaczenia. Podczas Kongresu premierę będzie miał raport Generatory Energii Społecznej, którego autorzy z różnych środowisk podejmą się rozważań dotyczących wyzwalania i marnowania potencjału energii społecznej w naszym kraju.

Zaprezentujemy również drugą edycję Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski – eksperckiego raportu ekonomistów na temat stanu polskiej gospodarki.

OEES 8 odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2023 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, ale i online na specjalnej platformie streamingowej live.oees.pl.

Program oees 2023

Wtorek

21 listopada 2023

Ścieżki tematyczne: 

  • FIRMA – IDEA: ESG – koszt czy przewaga konkurencyjna
  • MIASTO – IDEA: Energetyczna regeneracja miast
  • MARKA – KULTURA: Generatory energii społecznej

Środa

22 listopada 2023

Ścieżki tematyczne: 

  • ŁAD MIĘDZYNARODOWY
  • FIRMA – IDEA: Zdrowie wartością dla firm
  • MIASTO – IDEA: Samorząd terytorialny szyty na miarę
  • MARKA – KULTURA: Cywilizacja sztucznej inteligencji

ZOBACZ OPISY ŚCIEŻEK

Speakers oees 2023

Vysotskyi Taras

Vysotskyi Taras

First Deputy Minister of Agrarian Policy and Food of Ukraine

Współpraca

Zostań partnerem zmian,
które wyprzedzają globalne tendencje!

Ekonomia wartości nie jest jedynie szczytną ideą. To realna potrzeba, której świadomi są najwięksi gracze na światowych rynkach. Nasze działania cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich prekursorski wymiar pozwala działającym z nami firmom i przedsiębiorcom działać na rzecz społeczeństwa, rozumiejąc jego aktualne i przyszłe potrzeby. Dołącz do firm takich jak ING Bank Śląski, UBS, Google, InPost, Allegro, IKEA oraz Siemens i wspólnie z nami zmieniaj przyszłość.

Ciekawią Cię warunki współpracy? Napisz do nas: partner@oees.pl

Aktualności

Podsumowanie Open Eyes Economy Summit 2023

Podsumowanie Open Eyes Economy Summit 2023

„Jeśli chcemy bazować na energii społecznej, to energia musi płynąć od dołu do góry” – tymi słowami prof. Jerzy Hausner zakończył ósmą edycję Open Eyes Economy Summit, która odbyła się w dniach 21–22 listopada 2023 r. w Krakowie. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 5500 uczestników, z czego aż 4000 osób spotkało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była ENERGIA SPOŁECZNA.

read more
Podsumowanie drugiego dnia Open Eyes Economy Summit 2023

Podsumowanie drugiego dnia Open Eyes Economy Summit 2023

22 listopada był drugim, a zarazem ostatnim dniem 8. edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości. Prelegenci rozmawiali o bezpieczeństwie zdrowotnym, sztucznej inteligencji, sytuacji samorządów terytorialnych, a także o zmianach w polityce, gospodarce i ekonomii w ostatnim roku. Przedstawiono również wyniki drugiej edycji „Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski 2023”.

read more
Podsumowanie pierwszego dnia Open Eyes Economy Summit 2023

Podsumowanie pierwszego dnia Open Eyes Economy Summit 2023

21-22 listopada w Krakowie po raz ósmy odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas pierwszego dnia uczestnicy Kongresu mogli wysłuchać ponad 150 prelegentów i prelegentek z różnych dziedzin – ekonomii, polityki, administracji, gospodarki, biznesu, środowisk naukowych i organizacji pozarządowych. Wśród nich byli m.in. Anna Dymna, Ewa Ewart i Maciej Makselon.

read more

poprzednie edycje

Open Eyes Economy Summit 2022

Gdy zaklinanie rzeczywistości staje się zasadą polityki gospodarczej, wpadamy jako społeczeństwo w pułapkę paniki moralnej. 22 i 23 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się VII edycja Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości.

Open Eyes Economy Summit 2021

16 i 17 listopada w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się VI edycja Open Eyes Economy Summit – Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości, w której wzięło udział 1500 osób stacjonarnie oraz 3700 osób online, łącznie z 37 państw.

Open Eyes Economy Summit 2020

„Zrównoważony rozwój to przede wszystkim rozwój ludzi, nie możemy o tym zapominać”.
Czego uczy nas piąta edycja Open Eyes Economy Summit?

Open Eyes Economy Summit 2019

Czwarta, rekordowa edycja Open Eyes Economy Summit w Krakowie

3000 uczestników i 200 mówców z 6 kontynentów spotkało się w Krakowie! Międzynarodowy kongres ekonomii wartości – Open Eyes Economy Summit 2019 dobiegł końca, zostawiając po sobie nie tylko ważne odpowiedzi na nurtujące pytania, ale przede wszystkim idealistów, którzy pragną zmieniać świat na lepsze.

Open Eyes Economy Summit 2018

Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać – pisał w Blasku fantastycznym Terry Pratchett. My co prawda się nie zatrzymujemy i już pracujemy nad kolejną edycją, jednak na wspomnienie trzeciej odsłony błękitnej rewolucji, pomiędzy ustalaniem spotkań, pisaniem maili i odbieraniem telefonów, ogarnęła nas na chwilę zaduma.

Open Eyes Economy Summit 2017

Jako mieszkańcy naszej planety jesteśmy w kluczowym momencie. Przed nami stoją wyzwania i zagrożenia związane z kończącymi się zasobami tradycyjnych surowców, katastrofy ekologiczne, zmiany klimatu, niepokoje społeczne, groźba zamknięcia granic. My, nasi przywódcy polityczni i liderzy intelektualni nie dysponujemy gotową odpowiedzią na pytanie, jak zmierzyć się z przyszłością.

Wolontariat pełen możliwości

Podczas każdej z siedmiu edycji Open Eyes Economy Summit nasi Wolontariusze udowodnili nam jak wielką są siłą i pokazali co to znaczy pracować w zgranym zespole. W ogromnej mierze to dzięki Wam OEES był tak udanym przedsięwzięciem. Liczymy na to, że i w tym roku zechcecie nas wesprzeć i razem z nami współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie!

OPEN EYES ART FESTIVAL

Open Eyes Art Festival organizowany jest po to, aby stworzyć i oddać do dyspozycji widzów przestrzeń otwartych oczu, wspólnej imaginacji, wzajemnego kultywowania odmienności, celebrowania wolności i spotkań. Trzecia edycja tego święta sztuki tradycyjnie już poprzedza Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Open Eyes
Economy Summit i bądź na bieżąco!

Skip to content