Rzeka w roli głównej – projekcja filmu Ewy Ewart “Do ostatniej kropli” i dyskusja

Zapraszamy we wtorek 12 marca 2024 r. o godz. 17:00 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1) na pokaz filmu „Do ostatniej kropli” autorstwa dziennikarki i reżyserki filmów dokumentalnych Ewy Ewart, rozmowę z reżyserką oraz dyskusję panelową z udziałem: Rafała Olesińskiego – Partnera Olesiński i Wspólnicy, dr hab. Doroty Rancew- Sikory – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Marcina Milczarskiego – starszego konsultanta VIVERNO. Spotkanie poprowadzi Ewa Sowińska – Partnerka ESO Audit, mentorka studiów podyplomowych ESG w praktyce w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Wszystko to w szczególnym czasie – w pierwszym roku, w którym duże firmy i instytucje finansowe mają po raz pierwszy obowiązek raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z unijną dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Obowiązek, który już w 2025 roku obejmie kolejną grupę przedsiębiorstw. Podczas gdy najwięksi rynkowi gracze już od jakiegoś czasu przygotowują się do raportowania oraz budowania strategii opartych o kryteria ESG, mniejsze podmioty i – przede wszystkim – otaczające je społeczności nie są powszechnie edukowane na temat istoty i wagi tych działań, których nadrzędnym celem jest wzięcie odpowiedzialności za wpływ za ludzi i planetę.

BEZPŁATNA REJESTRACJA: https://bitly.ws/3d72n

O filmie Do ostatniej kropli

„Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, tworzony w koprodukcji z m.in. Open Eyes Economy Summit. Ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody „w imię postępu”. To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Poprzez ukazanie walki o czyste i zdrowe rzeki, dokument inspiruje i pokazuje, że my też możemy przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu. Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce.

Ewa Ewart za film „Do ostatniej kropli” została wyróżniona Nagrodą Specjalną im. księcia Rainiera III podczas uroczystej gali na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo oraz nagrodą na międzynarodowym festiwalu US International Awards w Los Angeles. W sierpniu film zdobył nagrodę Grand Prix oraz nagrodę dla najlepszego filmu polskiego podczas 6. BNP Paribas Green Film Festival.

 

Skip to content