Open Eyes Economy najczęściej kojarzy się głównie z krakowskim kongresem, który już od sześciu lat przyciąga do centrum kongresowego ICE tysiące uczestników zainteresowanych ekonomią wartości. Jednakże bez wątpienia nie można naszej działalności sprowadzić jedynie do tego corocznego wydarzenia. Jesteśmy przede wszystkim ruchem intelektualnym i społecznym, którego sercem od samego początku jest koncepcja FIRMY-IDEI, a jednym z celów – współpraca z biznesem i promocja dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Nasza działalność jest wielowektorowa i koncentruje się wokół założenia, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne. Właśnie dlatego FIRMA-IDEA jest jednym z kluczowych pojęć, które od wielu lat propagujemy. Pod tym hasłem kryją się dwa proste założenia. Przede wszystkim, uważamy, że działania gospodarcze mają silną kulturową podbudowę, a u ich podstaw znajdują się założenia etyczne. Stąd efektywna firma musi mieć wypracowaną ideę i system wartości tak, aby była ona w stanie odnosić się do innych podmiotów i rozwijać się w swoim pełnym potencjale. To właśnie te czynniki mogą stać się pomostem między przedsiębiorstwem a jego środowiskiem i to one mają kluczowe znaczenie dla wyników, przez nie osiąganych. W tej idei upatrujemy rozwiązań problemów, które obserwujemy we współczesnym świecie, pełnym rosnącego niepokoju związanego z kryzysem ekologicznym, postępującym rozwarstwieniem majątkowym i wyczerpywaniem się surowców.

Stąd właśnie tak ważni dla nas są nasi partnerzy, którzy swoimi praktykami pokazują, że w biznesie wartości pozamaterialne odgrywają coraz większą rolę, budując swoje firmy wokół nich. Już w trakcie pierwszej edycji Open Eyes Economy Summit zaufało naszemu pomysłowi wiele marek. Fortum, ING Bank Śląski i IKEA wspierają nas niezmiennie od tamtego czasu, a na przestrzeni lat dołączyły do nich takie podmioty jak BNP Paribas, Santander, InPost, Jerónimo Martins, Siemens, Żywiec, Allegro, UBS czy Shell. To właśnie dzięki zaangażowaniu tych marek mogliśmy dotrzeć z ważnymi dla nas wszystkich ideami do tysięcy ludzi.

 

Open Eyes Economy umożliwia swoim partnerom przede wszystkim zajęcie głosu w toczącej się debacie o ekonomii wartości. W ten sposób firmy zyskują okazję do zaprezentowania się jako biznesy odpowiedzialne społecznie i chcące wywierać pozytywny wpływ na swoje otoczenie. Pojawienie się na kongresie Open Eyes Economy Summit daje też im okazję na dotarcie do nowych grup odbiorców, potencjalnie zainteresowanych ich usługami.

Naszym najważniejszym celem jako ruchu jak i przewodnią myślą kongresu Open Eyes Economy Summit jest propagowanie koncepcji FIRMY-IDEI i ekonomii wartości jako rozwiązań na problemy, z którymi mierzy się współczesny świat. Nasi partnerzy, którzy w praktyce realizują nasze kluczowe postulaty, są dla nas nieocenionym źródłem inspiracji i dowodem na to, że zmiana jest możliwa. Bez nich nie bylibyśmy w stanie tak efektywnie popularyzować wiedzy na istotne dla nas zagadnienia życia gospodarczego. Dlatego współpraca z biznesem zawsze pozostanie jednym z naszych priorytetów.

————

autor: Katarzyna Krauze

Po więcej informacji związanych z możliwością współpracy partnerskiej zapraszamy na stronę: www.oees.pl/wspolpraca/