Local Trends
 
Już w kolejnym tygodniu, 3-4 kwietnia w Sopocie  przedstawiciele rządu, samorządów, biznesu oraz nauki spotkają się na III Samorządowym Kongresie Finansowym Local Trends by rozmawiać m.in. o aktualnej sytuacji finansowej samorządów, podnoszeniu atrakcyjności inwestycyjnej regionów czy zielonej transformacji polskich miast. Miło nam poinformować, że jako ruch Open Eyes Economy jesteśmy partnerem merytorycznym tego wydarzenia.
 
W programie Local Trends znalazło się aż trzydzieści sesji, warsztaty oraz prezentacje w ramach Sceny Dobrych Praktyk. Nie zabraknie także głosu młodego pokolenia reprezentowanego przez przedstawicieli Młodzieżowych Rad Miasta.
 
Finansowanie inwestycji samorządowych to jeden z głównych tematów sesji zaplanowanych w ramach kongresu. W obliczu inflacji oraz niepewności związanej z dochodami własnymi, strategie rozwoju miast i gmin stoją pod znakiem zapytania. W ramach inaugurujących sesji plenarnych odbędzie się również debata „Podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej regionów. Jak budować miasto, które zarabia?”. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także rozmów poświęconych kwestiom zmian klimatu, dekarbonizacji i samowystarczalności energetycznej.
 
Ważnym puntem programu wydarzeń realizowanych w ramach Local Trends jest Scena Dobrych Praktyk. To tu prezentowane będą przykłady udanych projektów i modele gotowe do wykorzystania w innych samorządach. Właśnie w ramach tego punktu programu jako Open Eyes Economy organizujemy panel: “Jak zwiększyć efektywność wykorzystania zasobów wodnych w polskich miastach? Raport Water City Index”.
 
Jak skutecznie gospodarować wodą w mieście? Na jakie obszary zwracać uwagę? Jakie dobre praktyki z zakresu zarządzania gospodarką wodną mogą pokazać Polskie miasta? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci:
💧Klara Ramm – Kierownik Projektu NOAH, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”
💧Ryszard Gajewski – Prezes Zarządu, Gdańskie Wody Sp. z o. o. przedstawiciel Gdańska – miasta-laureata Water City Index 2022 w kategorii metropolie.
 
Kiedy? Wtorek 4 kwietnia od 13:40 do 14:05.
Więcej o tym czym jest Water City Index na naszej stronie.
 
Do zobaczenia 3-4 kwietnia w Sheraton Sopot Hotel!
Więcej informacji znajdziesz:
🔸na stronie internetowej Local Trends
🔸na Facebooku Local Trends
🔸na LinkedIn Local Trends