AKTUALNOŚCI

Premiera raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”


Z przyjemnością informujemy o zakończeniu prac nad raportem „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. Jego pełna wersja zostanie zaprezentowana w Krakowie 23 listopada 2022 r. podczas 7. edycji Open Eyes Economy Summit.

Kolejna edycja Krakowskiego Dnia już w przeddzień Open Eyes Economy Summit!


Wspólnie zastanowimy się jakiego Krakowa potrzebuje Polska, oceniając jednocześnie, czy Kraków ma potencjał, by nie zawieść oczekiwań swoich mieszkańców  i gości.

Odpowiemy również na ważne pytania:

 Co dalej z samorządem?

 Czy nowi mieszczanie stają się obywatelami miasta?

 Czy młody (człowiek) znaczy mniej wiarygodny?

Już 21 listopada w krakowskim Miejskim Teatr KTO

https://kongres.oees.pl/prolog-2022

Startuje kolejna edycja Open Eyes Art Festival


Startuje kolejna edycja Open Eyes Art Festival – cyklu wydarzeń artystycznych towarzyszącemu Open Eyes Economy Summit. W dniach 22.10-23.11 w Krakowie odbędzie się kilkanaście wydarzeń kulturalnych zebranych pod szyldem OEAF – wystawy, pokazy filmowe, koncerty, targi sztuki. Tadeusz Różewicz, Andrzej Mleczko, Małgorzata Mirga-Tas, Jerzy Nowosielski – to tylko kilku bohaterów tegorocznej edycji OEAF.

Więcej informacji oraz program OEAF: www.oeaf.pl

Water City Index 2022


Water City INDEX 2022 to czwarta edycja jedynego w Polsce raportu i rankingu dotyczącego rozwoju miast w Polsce pod względem efektywności gospodarowania zasobami wody.

Najzdrowsze miasto w Polsce? Sprawdź Indeks Zdrowych Miast


Opole jest liderem w obszarze zdrowia, Białystok najlepiej dba o edukację mieszkańców, Sopot o środowisko naturalne, a Warszawa to miasto, w którym żyje się najzdrowiej – wynika z Indeksu Zdrowych Miast. Grupa LUX MED, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, sprawdziły, które z 66 miast na prawach powiatu zapewniają najlepsze warunki do życia.

Kongres Miasto-Woda-Jakość życia


Już po raz czwarty Kongres Miasto-Woda-Jakość życia skupi się na relacjach pomiędzy środowiskiem wodny a miastami. Wydarzenie będzie okazją do wszechstronnej debaty o problemach ekologicznych wpływających na jakość życia, planowaniu przestrzennym uwzględniającym środowisko wodne, oraz o tym, jak zużycie wody wpływa na rynek. Program oraz więcej informacji na www.watercity.com.pl .

Konferencja Aktywność w społecznościach lokalnych: doświadczenia, potrzeby, bariery


W trakcie Konferencji 21 października 2022 w Kwidzynie zaprezentujemy konkretne inicjatywy, będziemy także dyskutować o barierach i społecznych funkcjach aktywności, o doświadczeniach i postawach osób zaangażowanych w działania społecznych (np. w edukacji czy w sferze kultury), a także o możliwościach wspierania lokalnej aktywności przez biznes.

Przedsiębiorstwa i samorządy na zielonej ścieżce rozwoju


Zapraszamy właścicieli firm i menedżerów odpowiedzialnych za rozwój biznesu, a także przedstawicieli jednostek oraz spółek samorządu terytorialnego do udział w bezpłatnej Konferencji „Przedsiębiorstwa i samorządy na zielonej ścieżce rozwoju”, która odbędzie się 26 września w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Solidarni w rozwoju-Aktywni na rzecz rozwoju


Społeczeństwo – solidarność – rozwój – wspólnota – demokracja w czasach permanentnego kryzysu to hasła tegorocznego kongresu “Solidarni w rozwoju-Aktywni na rzecz rozwoju”, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2022 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Open Eyes Economy Summit po raz kolejny wyróżniony na arenie międzynarodowej!


Odbywający się zeszłej jesieni w Krakowie Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit 2021 został uznany za jedno z najlepszych wydarzeń w regionie Europy Środkowej w konkursie CONVENTA Best Event Award.

Premiera Strategii „Od pola do stołu” w sektorze przetwórstwa spożywczego


Wg danych za 2021 r. była 7. pod względem wartości eksporterem żywności w UE osiągając 3. co do wartości dodatnie saldo obrotów handlowych. Jak na nasz sektor przetwórstwa spożywczego i jego międzynarodową pozycję może wpłynąć realizacja założeń strategii „Od pola do stołu”? Jakie są jej cele odnoszące się do tej gałęzi gospodarki?

Rozmowy potrzebne jak chleb w Open Café

Open Café to inicjatywa towarzysząca Open Eyes Economy Summit. W jej ramach przybliżamy gościom kongresu produkty wyprodukowane w odpowiedzialny i ekologiczny sposób. W tym roku tematem przewodnim będzie chleb i zboże. Dlaczego w trakcie OEES 7 mówimy właśnie o nich?

Ruszyła rejestracja na Open Eyes Economy Summit 2022

OEES odbędzie 22 i 23 listopada 2022 r. w ICE Kraków. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie wiarygodność i jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Podczas Kongresu będzie miała miejsce prezentacja finalnych wniosków z obecnie opracowywanego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”.

Relacja z konferencji prasowej na otwarcie sezonu Fundacji GAP 2022

14 marca 2022 roku w Teatrze Słowackiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kolejny rok działalności Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Reprezentanci Fundacji: prof. Jerzy Hausner i Kinga Taćkiewicz, podzielili się planami organizacji na najbliższy rok.

Konferencja: „Kultura wartości. O wiarygodnej współpracy międzysektorowej”

Głównym tematem konferencji „Kultura wartości. O wiarygodnej współpracy międzysektorowej” jest rola współpracy pomiędzy sektorami życia społecznego: publicznym, prywatnym i społecznym. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy 14 marca 2022 roku w godzinach 11:30-15:30. Wydarzenie będzie miało miejsce w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (pl. Św. Ducha 1).

 

 

Zapraszamy do lektury!

Podczas tegorocznego wydarzenia „PROLOG: Dzień Krakowski”  swoją premierę miał raport „Pokolenia”. To publikacja napisana przez wielodyscyplinarny zespół ekspertów z dziedzin demografii, ekonomii i socjologii.

Międzynarodowy Kongres
Regeneracja Miast Przemysłowych

Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Łodzi oraz ruchu Open Eyes Economy. Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2021 w Łodzi oraz online na specjalnej platformie – ZOBACZ WIĘCEJ, aby zapoznać się z wydarzeniem.

Poznaj tematy OEES 6!

BLOK FIRMA – IDEA: 1. ZARZĄDZANIE RÓŻNORODNOŚCIĄ: WIELOPOKOLENIOWA I WIELOKULTUROWA ORGANIZACJA Dynamiczne zmiany społeczno-gospodarcze zobowiązują przedsiębiorców do większej niż kiedyś otwartości i elastyczności. Wdrożenie odpowiedniej polityki zarządzania różnorodnością może zapewnić firmie prawidłowy rozwój i przynieść wiele korzyści.

Nowości w Open Shop!

Otwierając nasz sklep dokładnie wiedzieliśmy, co chcemy, aby w nim się znalazło. Szukaliśmy produktów, które są zgodne z naszymi wartościami, ale które  również Wam przydadzą się w codziennym życiu. Dlatego też z przyjemnością informujemy, że oferta produktowa w Open Shop www.sklep.oees.pl rozszerzyła się o kolejne pozycje.

#GeneRacje: mają swoje racje

GeneRacje to koncepcja metakomunikatu Open Eyes Economy Summit 2021.

Obserwujemy czas wielkiej zmiany międzypokoleniowej: starzeją się pokolenia urodzone w czasach analogowych, a dojrzewają pokolenia w naturalny sposób w pełni cyfrowe.

Start projektu „Born in Tuscany”

Właśnie rozpoczął się projekt „Born in Tuscany” – to projekt mający na celu pokazanie opinii publicznej w Polsce, w Niemczech, a nawet we Włoszech, wyjatkowości, specyfiki i jakości typowych produktów kojarzonych z Toskanią.

Open Eyes Economy Summit 5 NAJLEPSZYM KONGRESEM ONLINE 2020!

Mamy przyjemność poinformować, że Open Eyes Economy Summit 5 zostało nagrodzone przez MP Power Awards — konkurs branży eventowej, w którym wyróżnia się najlepsze realizacje i praktyki we wszystkich jej sektorach.

O!Lśnienia 2021 dostrzegają Open Eyes Economy!

Profesor Jerzy Hausner wraz z grupą ekspertów think tanku Open Eyes Economy nominowani do prestiżowej nagrody kulturalnej O!Lśnienia 2021! Nominacja w kategorii Herosi Kultury dotyczy wydawanej przez środowisko Open Eyes Economy w czasie pandemii koronawirusa serii alertów analitycznych („Alert Kultura” ) oraz raportu („Raport Kultura” ).

Open Eyes Economy Summit 2020 w gronie najlepszych wydarzeń w Europie Środkowej!

Organizowany w Słowenii, transmitowany z Lublany finał konkursu Conventa Best Event Award – the annual award for the best event in the region of New Europe – 21 stycznia 2021 r. wyłonił zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich znalazł się laureat z Polski – jest nim Open Eyes Economy Summit 5!

Open Eyes Festival 2020

Open Eyes Festival to wydarzenia kulturalne i artystyczne towarzyszące Open Eyes Economy Summit. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie wyjątkowa! Nie tylko z uwagi na sytuację panującą na świecie, ale także dlatego, że spotykamy się z Wami już po raz piąty!? Zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji OE Festival.

Podsumowanie OEES 2021!

 W dniach 16-17 listopada 2021 odbył się VI Kongres Open Eyes Economy Summit! Po raz drugi Kongres przybrał formułę hybrydową, co oznacza że wszyscy chętni mogli spotkać się  z nami w Krakowie, a ci, którzy nie mogli wtedy być na miejscu lub też woleli zostać mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu dzięki platformie www.live.oees.pl