Co to były za emocje! W dniach 16-17 listopada 2021 odbył się VI Kongres Open Eyes Economy Summit! Każdego roku dokładamy wszelkich starań, by wydarzenie dostarczało nam wszystkim wielu emocji, ale również wiedzy, inspiracji i przemyśleń. Jesteśmy przekonani, że tak też stało się podczas tegorocznej edycji!

 

Po raz drugi Kongres przybrał formułę hybrydową, co oznacza że wszyscy chętni mogli spotkać się  z nami w Krakowie, a ci, którzy nie mogli wtedy być na miejscu lub też woleli zostać #wszędziegdziechcesz, mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu dzięki platformie www.live.oees.pl

 

W ciągu dwóch dni w ICE Kraków pojawiło się aż 1500 osób, a 3500 z Was dołączyło do nas online. Aż 250 prelegentów z 37 krajów wystąpiło w 7 blokach tematycznych, podzielonych na 83 panele dyskusyjne. 

 

Szósta edycja Kongresu poświęcona była relacji pomiędzy generacjami, bo przecież wszystkie #GeneRacje mają swoje racje. 

 

FIRMA-IDEA

 

Prowadzenie biznesu w czasach COVID-19 jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich. Każde z pokoleń może natknąć się na problemy związane ze zmiana organizacji pracy. Dlatego warto wziąć pod uwagę ich różne doświadczenia i wspólnie wypracować kierunek, w którym można będzie podążać. Aby w dzisiejszych czasach osiągnąć sukces, należy patrzeć na organizację w szerszym spektrum, słuchać i wykorzystywać korzyści płynące z wielokulturowej i wielopokoleniowej kadry.

 

MIASTO-IDEA

 

Spojrzenie na planowanie miast,  w szczególności tych historycznych, zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch lat. Mniejsza liczba turystów turystów skłoniła nas do zastanowienia się, do kogo tak naprawdę powinniśmy dostosować miasta. Odpowiedź jest prosta: najważniejsi są mieszkańcy! Istotnym jest, by każda z #GeneRacji czuła się dobrze i miała dostęp do wszystkiego, co pozwoli jej żyć szczęśliwe. 

 

Odpowiedzią na pogarszający się stan naszej planety jest zmiana naszych zachowań. Podczas tegorocznej edycji #OEES2021 dyskutowaliśmy o potrzebie skupienia się na lokalnej gospodarce i wspieraniu lokalnych przedsiębiorców. To dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć nasz ślad węglowy, przeciwstawiać się wykorzystywanii ludzi jako taniej siły roboczej i masowej produkcji. 

 

MARKA – KULTURA

 

Jednymi z dwóch najszybciej rozwijających się branż technologicznych jest streaming oraz gaming. Nasi prelegenci pokazali nam, że nie muszą stanowić one jedynie elementu rozrywki, ale również odgrywać ważną rolę w edukacji, a także np. W rehabilitacji. Poznaliśmy również zjawisko jakim jest silver gaming, czyli idealny przykład wykorzystania nowych technologii dla wszystkich #GeneRacji.

 

Tematem, który został omówiony drugiego dnia #OEES2021, była odpowiedź na pytanie: Jak zacząć wszystko od nowa?. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest nietypowa. Nasze współczesne społeczeństwo po raz pierwszy stanęło w obliczu pandemii, a lekcja, którą dostaliśmy, powinna pomóc nam wyciągnąć wnioski na przyszłość, jeśli chodzi o nasze przyszłe zachowania i podejmowane decyzje. 

 

Nagrania ze wszystkich sesji są dostępne dla uczestników za darmo www.playkrakow.com/pokaz/oees-start. A jeśli nie mogliście z nami być to bez problemu możecie wykupić do nich dostęp. Polecamy!

 

Niesamowicie się cieszymy, że w końcu mogliśmy spotkać się z Wami w tak dużym gronie! To właśnie dzięki Waszej obecności jesteśmy naładowani pozytywną energią i inspiracją do dalszego działania. Wiemy, że to dla naszego wspólnego dobra musimy rozmawiać i edukować się wzajemnie o możliwościach, jakie płyną z ekonomii wartości. 

 

W tym roku widzimy się już w dniach 22-23 listopada! Zapiszcie sobie tę datę, bo jesteśmy pewni, że będzie się działo!